נירקור מזגנים >מאמרים>איך לבחור מזגן

איך לבחור מזגן

 

החלטתם להחליף את מיזוג האוויר - כיצד תבחרו את המזגן הנכון?

 

איך לבחור מזגן זאת שאלה שאולי נדמה שהתשובה עליה פשוטה אבל אין זה כך. לפני רכישת מכשיר כה חשוב כמו מזגן - שישמש אתכם לאורך כל השנה ושאיכות פעולתו תקבע בסופו של דבר את איכות חייכם - מומלץ ללמוד מעט את הנושא ולדעת מבעוד מועד במה דברים אמורים, או בפשטות: כדאי ללמוד איך לבחור מזגן באופן מוצלח ומשתלם.

מזגן הוא מכשיר הכרחי באזורים שבהם הטמפרטורות בקיץ ממריאות לרמות גבוהות ושאליהן מצטרפת גם לחות גבוהה, כמו בישראל. ראשית, אם כן, חובה לבחור מזגן שיתאים לדירה, לבית או לחלל שאותו אתם מעוניינים לצנן (וכן לחמם בחורף). בנוסף כששוקלים איך לבחור מזגן כדאי לדעת שהמזגנים יכולים גם לשפר את איכות האוויר על-ידי סינון מזהמים ואלרגנים. כל אלו צריכים להילקח בחשבון כשאתם מתלבטים איך לבחור מזגן.

יחידת מיזוג האוויר שתרכשו צריכה להתאים לצרכים שלכם, ולכן כאשר אתם לומדים איך לבחור מזגן בשוק האלקטרוניקה הקפידו גם להרחיב את המחקר שלכם גם למתקין מזגנים או קבלן מיזוג אוויר מוסמך שיהיה אחראי על התקנתה הנכונה והיעילה ביותר של המערכת.

 

למדו על סוגי מערכות מיזוג האוויר הקיימות כדי לדעת איך לבחור מזגן

 

סוגים רבים של מזגנים מוצעים כיום בשוק.

מערכות מיזוג אוויר מרכזיות מפוצלות (מכונה גם מזגן מיני מרכזי) - מציעות מערכת שהמדחס-קבל שלה נמצאים מחוץ לחלל המקורר, ואילו המאייד ממוקם בפנים. סוג זה של המערכת מיועד למיזוג כל הבית או חלל בן מספר חדרים, שביניהם מקשרות תעלות מיוחדות שאותן יש לבנות בעת התקנת המזגן. מזגן מרכזי מפוצל אינו ניתן לשליטה למלאה ובעקרון עובד על כלל השטח. ניתן למנוע מזרם האוויר שלו להגיע לחדרים או לחללים מסוימים על ידי סגירת תריסים שמותקנים בקצות התעלות.

מיזוג אוויר באמצעות מזגן חלון או תקרה עילי - מזגנים בעלי כוח מופחת, שמתאימים לשימוש בכל חדר בנפרד, ושניתן לשלוט בהם ולכבותם או להדליקם בכל זמן מבלי שהדבר ישפיע על החללים האחרים בבית.

אם כן, עליכם להכיר את היחידות השונות כדי לדעת איך לבחור מזגן.

אבל חובה להכיר גם את הערכים הבאים לצורך בחירת מזגן חדש:

dBa - מידות הרעש של המזגן. על כל יחידה חיצונית של מזגן מודבקת תווית המסומנת באותיות אלו ושלצידן מצוינת מידת הרעש של המזגן. ככל שהמספר גבוה יותר, כך רמת הרעש גבוהה יותר.

C.O.P - תווית האנרגיה. זוהי תווית שאמורה להיות מוצגת בצמוד למזגן בחנות. בתווית נכתב מקדם היעילות של המזגן, שמשמעו היחס בין תפוקת המזגן להספק שלו. ככל שמקדם היעילות גבוה יותר, כך המזגן מנצל טוב יותר את עצמתו.

 
 

החלטתם איזה מזגן אתם רוצים? פנו לנירקור ונשמח לסייע לכם ברכישת המזגן המתאים ביותר:

 
left banner