נירקור מזגנים >מאמרים>מזגן אינוורטר

מזגן אינוורטר

 

מזגני אינוורטר - התייעלות אנרגטית שמתאימה לעולם החדש

 

מזגן אינוורטר הוא מושג שמרביתנו מכירים, אבל האם אנו יודעים מה משמעות המושג? ובכן, מזגן אינוורטר הוא בעצם השלב האבולוציוני המתקדם של מערכות מיזוג האוויר. מוצאו במעצמת הטכנולוגיה העולמית יפן, שחוקריה ואנשי הטכנולוגיה הבכירים שלה הם שפיתחו את אותה שיטת אינוורטר שמאפשרת חסכון של עד כארבעים אחוז מצריכת החשמל שלכם על מיזוג האוויר. ומדובר על מהפכה של ממש בהתחשב בכך שמזגנים היו זוללי חשמל רציניים במיוחד בטרם הגיעו של הפיתוח - מזגן האינוורטר.

אבל חסכון בהוצאות החשמל בזכות הטכנולוגיה המתקדמת של מזגן אינוורטר אינה היתרון היחיד שזו מספקת לנו. לחסכון בחשמל יש השלכות רבות מלבד הוזלת חשבון החשמל - ראשית, מיזוג בשיטת האינוורטר החוסך בשימוש בחשמל מאפשר שמירה טובה יותר על איכות הסביבה והפחתה בתופעת ההתחממות הגלובלית. שנית, מזגן אינוורטר לא מכלה ממשאבי החשמל הלאומיים ונחשב כפיתוח הרבה יותר ירוק ואקולוגי לצינון או לחימום האוויר בחללים סגורים.

מזגנים בטכנולוגיית אינוורטר, מזגני מולטי אינוורטר ו-VRF הם הפיתוח האחרון בתחום המיזוג. מדובר במזגנים שחוץ מהיותם חסכוניים באופן משמעותי בצריכת חשמל גם עיצובם והדרישות המועטות יותר של תפקודם מספקים מוצר שנדרש בעבור הצבתו והפעלתו שטח קטן. בנוסף, מזגן אינוורטר גם מצטיין בפעולה שקטה במיוחד.

 

יותר יקר - פחות הוצאות

 

מכיוון שעלותו של האינוורטר גדולה מזו של מיזוג אוויר "רגיל" כדאי לשקול היטב לאיזה בית הוא מתאי

ם ומה תהיה השורה התחתונה של יחס העלות מול התועלת. למשל, בבתים ודירות שבהם פועל המיזוג במשך שעות רבות (גם ביום וגם בלילה) יאפשר מזגן אינוורטר להגיע לחסכון של כמעט 50% מצריכת החשמל של המזגנים ה"רגילים". לצורך קירור מקומות שבהם מופעל המיזוג לעיתים יותר רחוקות, ורק בימים שבהם החום קיצוני, מומלץ לקנות מזגן "רגיל" הפועל בטכנולוגיה הפשוטה יותר (בדירוג A), ולוותר על מזגן אינוורטר שלא יספק לרוכשים אותו יתרון בדמות חסכון (בשל עלותו הגבוהה יחסית).

מצד שני, מזגן האינוורטר תמיד יבטיח לבעליו איכות ללא פשרות, פעולה שקטה ויציבה והרבה שעות של אוויר מקורר או מחומם שינעים את השהות במקום שבו הוא מוצב ופועל. בנוסף, לאינוורטר יכולת לשמירה על רמת לחות נעימה ומושלמת בחלל נתון ולמתן את הלחות גם בתקופת הקיץ הכי קשה, או לאזן את היובש בחודשי החורף. התוצאה - עם מזגן אינוורטר תזכו במיזוג אוויר מושלם לטמפרטורות נוחות ולאוויר שאינו לח מידי או יבש מדי.

 
 

לרכישת מזגן אלקטרה אינוורטר, תדיראן, טורנדו ועוד, צלצלו עוד היום לחברת נירקור:

left banner