נירקור מזגנים >מאמרים>מחיר התקנת מזגן

מחיר התקנת מזגן

 
החלפת מערכת המיזוג - כמה זה באמת יעלה לכם?

 

מחיר התקנת מזגן הוא פרט "קטן" שרבים שוכחים לקחת בחשבון כשהם מנסים לחשב את העלות הכוללת של החלפת המזגן הישן שלהם באחד חדש ומתקדם יותר. מדובר על טעות שלפעמים אתם עלולים לשלם עליה מחיר מקומם ומיותר.

אתם אולי מזיעים רק מהמחשבה על כמה עלול לעלות לכם להחליף או להוסיף מיזוג אוויר לביתכם, אולם, בהתאם לסוג המערכת שתבחרו, המחיר יכול לנוע על טווח נרחב ויכול להתגלות בסופו של יום כאפילו פחות מאיים משחשבתם. מיזוג אוויר הוא אמנם לא דבר מאוד זול, אבל יש סיכוי טוב שעם מעט סקרי שוק ובירורים תוכלו להשיג מזגן כלבבכם או יחידת מיזוג אוויר מתאימה בלי לפוצץ את תקציב משק הבית.

 

מיזוג מרכזי

 
החלפת המזגן הישן במערכת מיזוג אוויר מרכזית היא תענוג די יקר, אבל אם זה מה שביתכם זקוק לו חשוב שתשימו-לב טוב טוב לכוכבית ולאותיות הקטנות בתחתית הצעת המחיר שלכם, כיוון שיש משמעות עצומה לשאלה האם נכתב שם "כולל מחיר התקנת מזגן" או לאו. מיזוג מרכזי מניח את האוויר הקריר (או החם) ברחבי הבית באמצעות מערכת צינור. עלויות ההתקנה הממוצעות יכולות להכפיל את עצמן אם הקבלן שבנה את ביתכם לא הכין תשתית למיזוג מרכזי ויש להוסיף אחת כזו לביתכם או לשנות את הצנרת הקיימת בזמן ההתקנה. חובה לקחת את הפקטור הזה בחשבון ולברר האם מחיר התקנת מזגן כלול בהצעה שקיבלתם!
 

מיזוג מיני-מרכזי או מזגן מפוצל

 
מערכת של מיזוג מיני-מרכזי או מיזוג מפוצל מהוות כיום אופציה אם אין מספיק מקום להתקין צינורות בתוך בית או אם הבית ישן מדי מכדי לעשות זאת. העלות הממוצעת של סוג זה של מערכת מיזוג אוויר בינונית, אבל שוב - חשוב מאוד לברר האם מחיר התקנת מזגן כלול בעלות הכוללת, שכן לצורך התקנת המערכת יש לפעמים הכרח בשבירת או פתיחת חלק בקיר והתקנת מעין תריסים להולכת האוויר בכיוונים הרצויים, וזו פעולה לא זולה כלל כשהיא מבוצעת בנפרד.
 

מזגן בחדר

 
מזגן חדר הוא לרוב חסכוני יותר. סוג זה מופעל בנפרד בכל חדר, מה שמוביל לעיתים לצריכה של פחות אנרגיה, בעיקר כי הם לא פועלים כדי לשמור על מספר חדרים קרירים בבת-אחת, כפי שעושים הדגמים המרכזיים. ניתן להתקין יחידות בודדות בכמה מחדרי הבית, ובכך לחסוך במחירי החשמל. אבל - שימו-לב שאם בחרתם להתקין מספר מזגנים נפרדים בחדרים השונים הרי שלמעשה מדובר על מספר התקנות שונות, וחובה שתבדקו כי מחיר התקנת מזגן - כל יחידה - נכלל בסכום ששילמתם במועד הרכישה, כדי שהמתקינים לא יגיעו למקום ויחליטו לבקש מכם כסף נוסף על ההתקנות ה"עודפות".
 
 
 

למידע נוסף, צלצלו עוד היום לחברת נירקור:

left banner